Na V Podhalańskim Festiwalu Modelarskim – kadeci czynnie obecni 😉

NOWY TARG. Przez dwa weekendowe dni w Szkole Podstawowej Nr 11 odbywał się V Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA. Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży aktywnie uczestniczyło w tej prestiżowej, międzynarodowej imprezie, wystawiając stoisko promocyjne, prowadząc pokazy i fundując jedną z nagród.

Mistrzowie miniatur z różnych ośrodków, klasyfikowani w kilku kategoriach wiekowych, prezentowali tego roku ponad 500 dzieł. Były to modele pojazdów militarnych – samochody, czołgi, wozy bojowe i transportowe, ale także samoloty, śmigłowce, okręty podwodne i statki, oraz figurki żołnierzy z różnych armii świata. Prezentowano pojedyncze modele oraz efektowne sytuacyjne dioramy i makiety, a także kategorię fantasy.

Dzięki zaproszeniu organizatorów, czyli Grupy Modelarskiej Nowy Targ, mundurowa szkoła mogła wystawić swoje stoisko, które przyciągnęło wiele osób. Ekspozycja zawierała militarne rekwizyty i egzemplarze broni palnej, co cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających w różnym wieku. Kadeci odpowiadali na pytania dotyczące toku nauki oraz dalszych perspektyw życiowych, a także urządzali pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dodatkowo, Szkoła była fundatorem jednej z nagród – przyznanej modelowi samolotu transportowego Casa C-295M w polskich barwach, oznaczonego charakterystyczną szachownicą.