Małopolska Prewencja – otworem przed kadetami

**NOWY TARG – KRAKÓW.**

*Poznaj nas! V Małopolskie Spotkanie z Mundurem. Policja 2024* – pod takim hasłem odbył się Dzień Otwarty w Oddziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W wydarzeniu uczestniczyli kadeci klas mundurowych z całej Małopolski, w tym młodzież z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu.

Kadeci przygotowywali się do tego wyjazdu przez kilka dni, a na miejscu mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonują różne wydziały Komendy Wojewódzkiej Policji. Szczególną uwagę przyciągały specjalistyczne pojazdy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, które mogli obejrzeć zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, zapoznając się z ich wyposażeniem.

Kadeci zwiedzili również inne wydziały KWP, m.in. Wydział Ruchu Drogowego, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o wyszkoleniu funkcjonariuszy Policji garnizonu małopolskiego. Mieli też okazję przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki oraz obejrzeć symulację zabezpieczenia wypadku drogowego. Nie mniej imponująco wypadły pokazy umiejętności psów służbowych, które wzbudziły ogromne zainteresowanie młodzieży.

Zainteresowanie kadetów było widoczne w każdym z przygotowanych przez Oddział Prewencji punktów. Wielu z nich myśli o związaniu swojego życia ze służbami mundurowymi. Dzień Otwarty pozwolił im nie tylko zobaczyć sprzęt i poznać procedury, ale także porozmawiać z funkcjonariuszami mającymi kilkunastoletnie doświadczenie. Te rozmowy pozwoliły młodzieży lepiej zrozumieć blaski i cienie pracy w Policji.