Menu Zamknij

Techniki interwencji na bazie Kishin Juku – otwarta impreza MCK i PLO

NOWY TARG. Sala w przyziemiu Miejskiego Centrum Kultury była miejscem imprezy organizowanej wspólnie przez tę placówkę i Prywatne Liceum dla Młodzieży – 3-godzinnego szkolenia z zakresu technik interwencji na bazie Kishin Juku.

Inicjatorem i organizatorem był shihan Aleksander Kozieł. Otwarta formuła szkolenia sprzyjała udziałowi wszystkich zainteresowanych sztukami walki i samoobrony – bez względu na wiek i to, czy wcześniej trenowali, czy też nie.

Wstępem stała się prelekcja przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu. Ta pogadanka z multimedialnym pokazem, poświęcona wojskowości, dostarczyła wielu informacji o rekrutacji i możliwościach odbycia służby. Prelegent odpowiadał też na indywidualne pytania.

Natomiast Jacek Marchewka z Krakowa (5 dan jujutsu) – razem z żołnierzami WOT – prowadził zajęcia z zakresu technik interwencji. Brało w nich udział 56 kadetów. Wszystkich uczestników udanej imprezy było prawie 80-ciu.

Na koniec shihan Aleksander Kozieł zostawił ćwiczenie cierpliwości i wyciszenia – uczestnicy przez 10 minut musieli wytrwać w siadzie po turecku z zamkniętymi oczyma.