Menu Zamknij

Targi Edukacyjne w Leśnicy-Groniu – z atrakcyjną prezentacją „mundurówki”

Szkoła Podstawowa w Leśnicy-Groniu była gospodarzem Targów Edukacyjnych pod hasłem „Kompas Kariery” . Wśród reprezentacji praktycznie wszystkich szkół średnich z Nowego Targu, Zakopanego i okolic, nie mogło braknąć przedstawicieli Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. 

Szkoła zaprezentowała tylko fragment całego spektrum przedsięwzięć, jakie realizuje w rocznym cyklu edukacyjnym.  Wydelegowane kadetki na swoim stanowisku opowiadały uczniom klas VII i VIII o specyfice i charakterze Szkoły oraz jak można rozwijać w niej swoje zainteresowania. 

Wiele momentów ze szkolnego życia pokazywał film puszczony w tle z komputera na ekran telewizora. Eksponowana była również broń pneumatyczna – długa i krótka. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów przybyłych na Targi cieszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy z użyciem fantomu. 

Pokazom, rozmowom, odpowiedziom na pytania nie było końca. Uczniowie dopytywali o system nauczania w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym i o Dzień Otwarty w Szkole. Planowany jest on już wkrótce, bo 30 marca. Wtedy zainteresowani uczniowie szkół podstawowych będą mogli zawitać w Szkole i naocznie przekonać się, jak ona funkcjonuje. Na Targi przyjechało ponad 350 uczniów z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, a taka frekwencja świadczy o dużym zainteresowaniu.