Strzelcy z mundurowego Liceum – najlepsi w Małopolsce!

NOWY TARG. W kilku miejscowościach Małopolski – Suchej Beskidzkiej, Nowym Sączu, Miechowie, Gorlicach i Nowym Targu – odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” 2024. Reprezentacje szkół mundurowych z całej Małopolski rywalizowały w eliminacjach wojewódzkich w Tarnowie, gdzie nowotarscy kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży zdobyli I miejsce drużynowo w klasyfikacji chłopców, odnosząc również sukcesy indywidualne.

Podczas eliminacji powiatowych drużyna PLO miała niewielką konkurencję, ponieważ strzelanie z ostrej broni jest systematycznie trenowane w niewielu szkołach. Jednak w wojewódzkich zawodach kadeci z PLO, trenowani przez Małgorzatę Kupczyk, musieli stawić czoła silnej rywalizacji z drużynami szkół mundurowych z Tarnowa, Marcinkowic, Gorlic i Brzeska.

Wszystkie drużyny strzelały z karabinów bocznego zapłonu WOSTOK, produkcji rosyjskiej. Podczas treningów na nowotarskiej strzelnicy LOK, każdy karabin jest indywidualnie wyregulowany i podpisany nazwiskiem użytkownika. Większość członków reprezentacji PLO trenuje również w nowotarskiej sekcji LOK, społecznie prowadzonej przez Małgorzatę Kupczyk i Mateusza Jacukiewicza. Sekcyjne zajęcia odbywają się w każdy piątek.

Drużyna PLO, w składzie Szymon Miśkowiec, Dawid Musiał i Nazar Zamai, zdobyła 817,5 punktów, odnosząc błyskotliwe zwycięstwo nad konkurentami. Kadeci będą teraz reprezentować Małopolskę na etapie ogólnopolskim w Bydgoszczy.

Dobre wyszkolenie i przygotowanie zaowocowały sukcesem – kadeci byli zdeterminowani, uważni i skupieni na strzelaniu. W klasyfikacji indywidualnej Szymon Miśkowiec uplasował się na II miejscu, z minimalną różnicą punktową w stosunku do zwycięzcy z Tarnowa; Dawid Musiał zdobył III miejsce, a Nazar Zamai VI. Gratulacje i uznanie dla reprezentantów Małopolski! Warto dodać, że drużyna PLO triumfowała na szczeblu wojewódzkim również w ubiegłym roku.

W klasyfikacji drużynowej chłopców osiągnęli 767 punktów.