Menu Zamknij

Stoisko kadetów na Targach Edukacyjnych budziło ciekawość

GMINA PORONIN. Po raz piąty Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie gościł Gminne Targi Edukacyjne, z udziałem delegacji szkół ponadpodstawowych z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego. Nie mogło na nich braknąć przedstawicieli Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu. 

W pierwszej części Targów każda z przybyłych szkół w formie prezentacji przedstawiała swoją edukacyjną ofertę.  Ósmoklasistów najbardziej jednak zaciekawiały stoiska i możliwość rozmowy z uczniami-kadetami. A ci pokazywali przywiezione eksponaty i odpowiadali na liczne pytania dotyczące funkcjonowania szkoły. 

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, połączony z fachowym instruktażem. Na początku kadeci robili to na fantomie, potem nie brakło chętnych do uczestniczenia w tym uczniów.  A reprezentacja mundurowej szkoły miała do pokazania także inne eksponaty:  odzież przeciwchemiczną OP-1, maski p-gaz., broń pneumatyczną  – zarówno długą jak i krótką; przekroje granatów ręcznych F-1, RG-42, wykrywacz min i wiele innych szkolnych gadżetów. Wszystkim tym pokazom towarzyszyły odtwarzane na monitorze telewizora filmy z życia szkoły.