Menu Zamknij

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

W mundurowej szkole – teraz dwa oddziały dla pierwszorocznych

NOWY TARG. Nie bez powodu na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Prywatnym LO dla Młodzieży na placu apelowym stanęło tak wielu kadetów. Dla pierwszorocznych utworzono bowiem dwa oddziały – jeden o profilu wojskowym, a drugi –  policyjno-pożarniczy.

Jak zwykle przy takich ceremoniach, po wprowadzeniu sztandaru Szkoły oraz złożeniu przez majora rez. Krzysztofa Tekiela, nauczyciela bezpieczeństwa publicznego, meldunku  na ręce Pani Dyrektor, młodzież została powitana przez Dyrekcję Szkoły oraz grono pedagogiczne. Nie brakło też okolicznościowych przemówień.  

Miło było uczniom klasy teraz już II wojskowo-pożarniczej usłyszeć od Pani Dyrektor pochwały za udział w rozmowach rekrutacyjnych młodszych kolegów i koleżanek, także za udział w Święcie Policji (20 lipca) oraz w uroczystościach w Jurczycach podczas obchodów 150. rocznicy urodzin gen. Józefa Hallera. Pochwały są tym bardziej zasłużone, że wszystkie te wydarzenia odbywały się wakacyjnym czasie.

Zaraz po apelu młodzież udała się do Niedzicy, na trzydniowy obóz szkoleniowo-kondycyjny. Dla klas pierwszych obóz ten jest jednocześnie obozem integracyjnym.