Menu Zamknij

Atrakcyjne oferty kształceniowe! Technik farmaceutyczny - teraz za darmo. Higienistka stomatologiczna - siła poszukiwana

NOWY TARG. Chcesz rozpocząć zawodowe życie z kwalifikacjami, które dadzą Ci mocną pozycję na rynku pracy? Chcesz je zdobyć w placówce, która szczyci się długą tradycją, wysokim stopniem zdawalności, efektywnością kształcenia, przyjazną atmosferą i dużym popytem na absolwentów? Policealna Szkoła Służb Medycznych wychodzi do absolwentów szkół średnich (również tych bez matury) i osób, które chciałyby zdobyć nowy zawód (bez limitu wieku) z niewątpliwie atrakcyjną ofertą.

W cieszącym się nieustannym wzięciem zawodzie technik farmaceutyczny absolutnym novum jest kształcenie darmowe. Nauka trwa 2,5 roku, odbywa się w małych grupach, prowadzi ją doświadczona kadra o wysokich kwalifikacjach. Kształcenie na kierunku farmacja objęte jest patronatem ogólnopolskiej sieci aptek „Słoneczna”, co zapewnia miejsca odbywania praktyk, a po zdobyciu kwalifikacji zawodowych – także miejsca pracy. Atrakcyjność darmowego kształcenia podnosi fakt, iż jest to – ze względu przede wszystkim na zajęcia laboratoryjne – jeden z najdroższych kierunków.

Technik farmaceutyczny to zawód z tradycją, otoczony społecznym szacunkiem, ciągle poszukiwany w rozwijających się sieciach aptek. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie nie tylko w aptekach ogólnodostępnych, ale również w aptekach szpitalnych, zakładach przemysłu farmaceutycznego i hurtowniach farmaceutycznych. Mogą też założyć swój własny punkt apteczny. Takich punktów – zwłaszcza w warunkach terenowych Podhala – bardzo potrzebują małe, komunikacyjnie trudno dostępne miejscowości. Nauka trwa 2,5 roku, odbywa się w trybie dziennym. O rosnącym zapotrzebowaniu rynku pracy na techników farmaceutycznych świadczy fakt, że z roku na rok szkoła zwiększa ilość oddziałów, utrzymując komfort małych grup.

W przypadku (płatnego już) kierunku higienistka stomatologiczna, gdzie nauka trwa dwa lata oraz kierunku asystentka stomatologiczna (czas nauki jeden rok). Wymagane jest wykształcenie średnie (również bez matury). Zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym, 3 – 4 dni w tygodniu. Współpraca z gabinetami stomatologicznymi zapewnia przyjazne miejsca odbywania praktyk zawodowych.

Zakres uprawnień higienistki stomatologicznej jest szerszy niż asystentki stomatologicznej, co oznacza pracę bardziej zaawansowaną pod względem możliwości wykonywania procedur medycznych. Ważną częścią wykonywania tego zawodu jest działalność profilaktyczno-edukacyjna, która może być prowadzona zarówno w gabinecie dentystycznym jak i w różnych środowiskach. Jednym z zadań zawodowych jest natomiast czynna asysta podczas zabiegów w różnych dziedzinach stomatologii, m.in. ortodoncji, chirurgii, implantologii, do czego absolwenci są przygotowani.

W kształceniu na tym kierunku szkoła również może się poszczycić długą tradycją i dobrym efektem, skoro wiele gabinetów ciągle zgłasza zapotrzebowanie na wykwalifikowane w zawodzie siły.

Rekrutacja trwa! Nauka rozpocznie się 1 września.

Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu
ul.Św.Katarzyny 1
34-400 Nowy Targ
tel:18 266 75 34
mail: szkola@nowytarg.edu.pl

nowytarg.edu.pl