Pożegnanie kadetów-maturzystów – z fantazją, humorem i łezką w oku

NOWY TARG. Teraz wszyscy tegoroczni maturzyści skupiają się na rozwiązaniu arkuszy zadań. Ale pożegnanie tych mundurowych z Prywatnego LO dla Młodzieży na pewno zostanie w ich pamięci – to będzie opowieść do przekazania swoim dzieciom, wspomnienie, które wywoła uśmiech i lekką nutę nostalgii. Całe wydarzenie było bowiem niezwykłe.

Pożegnanie odbyło się w sali gimnastycznej Miejskiej Hali Lodowej, przy udziale dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników, burmistrza Grzegorza Watychy, komendantów powiatowych Policji i Straży Pożarnej oraz szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu. Obecni byli również rodzice maturzystów.

Po gratulacjach i życzeniach Pani Dyrektor Sylwii Sawickiej oraz wychowawczyni, Pani Zofii Nieć, najlepsi absolwenci odbierali świadectwa z wyróżnieniem. A byli to: Mateusz Trąbka, Aleksandra Orawiec, Anastazja Czubernat i Samanta Zachwieja. Uczniowie, którzy wykazali się zdolnościami i zaangażowaniem w konkursy i olimpiady, otrzymali cenne nagrody książkowe. Cały poczet sztandarowy został uhonorowany pamiątkowym zdjęciem w ramkach, a Dyrekcja złożyła podziękowania rodzicom wzorowych absolwentów.

Maturzyści zostali pożegnani przy dźwiękach melodyjnego repertuaru szkolnego chóru pod kierunkiem Sylwii Basty. Sami maturzyści przygotowali niespodziankę w postaci teatralnej inscenizacji lekcji poszczególnych przedmiotów, co wywołało salwy śmiechu wśród nauczycieli i uczniów.

Nauczyciele również zaserwowali prezent w postaci filmowej reminiscencji „Ananasy z IV klasy”, przypominającej wydarzenia z lat spędzonych w szkole. Po tej dawce humoru przyszedł czas na wzruszenia w postaci wierszowanej epistoły.

Ale to nie koniec niespodzianek. Dyrekcja wraz z kadetami młodszych roczników zorganizowała Galę Oskarową, podczas której wręczano statuetki za „pierwszoplanowe role życia”. Całość zakończyła się słodkim akcentem – wielkim tortem ozdobionym emblematami wojska, policji i straży pożarnej, który był okazją do swobodnych pogawędek maturzystów i nauczycieli. Teraz pozostaje im tylko życzyć powodzenia na egzaminach maturalnych!