Piknik Majowy w „jedynce” – na kadetów zawsze można liczyć

NOWY TARG. Prywatne Szkoły im. Venuleta włączyły się w organizację udanego Pikniku Majowego na boiskach Szkoły Podstawowej Nr 1, przyciągając mnóstwo uczestników dzięki słonecznej pogodzie i atrakcyjnemu programowi z mundurowym akcentem.

Kadeci-wolontariusze obsługiwali stoisko gastronomiczne, serwując kawę, herbatę i sprzedając smakowite wypieki. Szkoła sprowadziła Grupę Rekonstrukcji Historycznych „Błyskawica”, która prezentowała archiwalne pojazdy, umundurowanie i uzbrojenie.

Trener i wykładowca mundurowej młodzieży, sensei Aleksander Kozieł, zaciekawiał uczestników wystawą broni samurajskiej. Sensei Mariusz Błaszkiewicz, samuraj z Nowego Brzeska, ubrany w średniowieczną japońską zbroję lekką, dał niesamowity pokaz władania japońskimi sztyletami sai. Kadeci często odwiedzają jego dojo, doskonaląc swoje umiejętności sztuk walki i samoobrony. Pokazano również grupowy pokaz Kenjutsu z użyciem japońskich mieczy.

Szkoła udostępniła swoją strzelnicę, gdzie pod okiem instruktora każdy mógł spróbować celności strzału.

Atrakcyjne punkty Pikniku obejmowały pokazy służb mundurowych, z którymi współpracuje prywatne LO dla Młodzieży. Policja prezentowała swoje pojazdy i wyposażenie, demonstrując, jak alkogogle imitujące stan po użyciu alkoholu deformują rzeczywistość. Straż pożarna rozwijała węże gaśnicze, pokazując wysokie prądy wody i piany, co wzbudzało marzenia młodych uczestników o zostaniu strażakami.

Policealna Szkoła Służb Medycznych była reprezentowana przez przyszłe higienistki stomatologiczne, które uczyły zasad profilaktyki.

Gdy Piknik dobiegł końca, mundurowa młodzież złożyła ławki i uprzątnęła teren, dowodząc, że można na nią liczyć od początku do końca imprezy.