Menu Zamknij

Mundurowy koniec roku. Zasłużyli na cudowne wakacje

NOWY TARG. Pomniejszona o grono tegorocznych absolwentów kadecka brać z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży pożegnała rok szkolny 2023/24 w mundurowej gali, uroczyście i plenerowo, na boisku zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 1, gdyż pogoda tego dnia była jak lustro.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego Szkoły i meldunku złożonym przez majora Krzysztofa Tekiela, pani dyrektor Sylwia Sawicka dziękowała mundurowej młodzieży z różnych profili kształcenia za rok pełen edukacyjnych mozołów, ale też wycieczek i wielu przyjemnych momentów; życzyła bezpiecznych i wspaniałych wakacji. Co najważniejsze – był to rok wzrostu, bo coraz więcej uczniów osiąga wysokie średnie i wzorowe oceny z zachowania. Wielu kadetów odnotowuje sportowe osiągnięcia; wielu zdobywa nagrody w konkursach i angażuje się w wolontariat.

Wychowawczym zamysłem mundurowej placówki jest to, by każde działanie uczniów na rzecz szkoły i lokalnego środowiska było dostrzeżone i docenione. Dlatego wychowawcy klas mogli wręczyć kadetom cenne, ciekawe pozycje książkowe i albumowe w uznaniu „nadprogramowych” dokonań i postawy godnej kadeta. Były to lektury „celowane”, starannie wybrane według upodobań i zainteresowań każdego ucznia. Kto z kolei nie gustuje w czytaniu, a też zasłużył na nagrodę – dostał ją w formie akcesoriów sportowych, np. bidonów z najwyższej półki.

Major Krzysztof Tekiel – jako opiekun merytoryczny startujących w konkursach Instytutu Pamięci Narodowej – wręczał z kolei nagrody ich laureatom, którzy już ucieszyli się nagrodami głównymi (ostatnio wycieczką do słonecznej Italii).

Dwóch uczniów PLO w minionym roku szkolnym – co jest najwyższym wyróżnieniem – zdobyło natomiast ministerialne stypendia: Dawid Musiał Ministra Oświaty i Wychowania za wybitne osiągnięcia sportowe (w strzelectwie) i Nazar Zamai – Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią w Szkole.

Nowy rok nauki rozpocznie się 2 września i tradycyjnie – obozem szkoleniowo-integracyjnym w Niedzicy.