Menu Zamknij

Kadeckie zawody sportowe, czyli szusowanie na Długiej Polanie

Gdy zima powoli dobiega końca, przyszedł dzień, w którym kadeci odłożyli podręczniki i zeszyty na półkę. Po to, by ruszyć na stok Długiej Polany i stanąć do zawodów – na nartach i deskach snowboardowych. 

Prócz kombinezonów, gogli i zjazdowego sprzętu – przed startem oczywiście założyli kaski. Rywalizacja w slalomie była zacięta. Gdy po wyczerpujących zjazdach zawodnicy łapali oddech, komisja sędziowska podsumowywała wyniki.

Oto one:

slalom na nartach open

I miejsce – Aleksandra Orawiec (klasa III)

II miejsce – Markus Malinowski (klasa IV) 

III miejsce – Dawid Habura (klasa I)

slalom snowboard open

I miejsce – Jakub Obrzut (klasa III)

II miejsce – Paweł Stołowski (klasa I)

III miejsce – Piotr Jankowski (klasa I).

Dyplomy oraz medale „ze szczerego złota, srebra i brązu” wręczyła pani dyrektor PLO, Sylwia Sawicka, również uczestnicząca w tych zmaganiach. 

Oczywiście nie całe kadeckie bractwo jest na tyle wyposażone w sprzęt i wytrenowane, by mogło stanąć do zawodów. Druga część mundurowej młodzieży – korzystając z fachowych porad instruktora – mogła w tym czasie oswajać się z nartami lub deską na „oślej łączce” obok głównego stoku.  

Zawody przyniosły wiele sportowych emocji, nie one jednak były najważniejsze. Oprócz medali, nagród, dyplomów, uścisków pani dyrektor – radość przyniosły kadetom integracja w plenerze, szansa wspólnego przebywania poza murami szkoły i lepszego poznania się. Uśmiechy zadowolenia były najlepszą oceną imprezy na Długiej Polanie. Apetyt na kolejne takie zawody rośnie.