Menu Zamknij

Dwie kadetki – z pierwszym miejscem w ogólnopolskim konkursie!

**NOWY TARG.** Dobiegł końca ogólnopolski konkurs dla młodzieży szkół średnich – uczniów policyjnych klas mundurowych, organizowany przez Gabinet Komendanta Głównego Policji pod hasłem „Miednoje – pamięć nie dała się zgładzić”. Wśród jego laureatów znalazły się dwie kadetki z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży, zdobywając I miejsce w kategorii „reportaż filmowy”.

Są to Magdalena Ciesielka i Zuzanna Kudas, które wraz ze swoim nauczycielem, opiekunem merytorycznym majorem Krzysztofem Tekielem, zrealizowały film pt. „…Ostaszków, Kalinin (Twer), Miednoje – historia policjantów II Rzeczypospolitej”.

Główne cele historycznego konkursu to: kultywowanie pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowej II RP, którzy spoczywają na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje; zainteresowanie uczniów historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii służby mundurowej w czasach II RP i II wojny światowej, jaką była Policja Państwowa; inspirowanie uczniów policyjnych klas mundurowych do działalności twórczej w czasie wolnym od zajęć szkolnych.

Z 49 szkół w całej Polsce napłynęły na konkurs w sumie 93 prace w trzech kategoriach: literackiej (66), tekst piosenki (8) i reportaż filmowy (19).

Wręczenie nagród w postaci upominków okolicznościowych za zajęcie I, II i III miejsca, wręczenie dyplomów za zajęcie IV, V i VI miejsca oraz dla opiekunów-nauczycieli (miejsca I-VI) jest zaplanowane na początek września, podczas uroczystości rocznicowych związanych z otwarciem Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje, odbywających się przed obeliskiem „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska”, mieszczącym się na dziedzińcu Komendy Głównej Policji.

Reportaż kadetek: