Menu Zamknij

Anna Maria Wesołowska – sędzia, która rozumie młodzież

NOWY TARG. Około 1500 osób – przez jeden dzień – wzięło udział w spotkaniach z sędzią Anną Marią Wesołowską, organizowanych przez Urząd Miasta w Miejskim Centrum Kultury. Razem z bardzo licznymi reprezentacjami nowotarskich szkół ponadpodstawowych w jednym z tych spotkań uczestniczyli kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży.

Bohaterka telewizyjnych programów, inicjatorka edukacji prawnej „od przedszkola” i kącików prawnych w placówkach oświatowych, jest osobą całym sercem zaangażowaną w profilaktykę i rozeznaną w czyhających na młodych ludzi zagrożeniach. Dlatego głównymi wątkami jej spotkania z uczniami szkół średnich były niebezpieczeństwa związane z cyberuzależnieniami i narkotykami, zwłaszcza pojawiającymi się na rynku arcygroźnymi dopalaczami, które potrafią błyskawicznie zrujnować organizm i zmienić swoje ofiary w „zombie”.

Natomiast mundurowa młodzież, która pracuje na kondycję fizyczną i stara się być wzorcem zdrowego stylu życia, jest też wyszkolona w udzielaniu pierwszej pomocy – była przez sędzię Annę Marię Wesołowską witana ze szczególnym zadowoleniem.